Skocz do zawartości
Gość micu.

Czy warto rzucić się od razu na głębszą wodę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chciałbym powiedzieć, że kilka tematów tego typu jest, ale każdy zaczynał inaczej i chciałbym poznać opinie tych co może kiedyś mieli tak samo jak w moim przypadku. Na początku powiem, że moją pasją jest muzyka klubowa (house i jego odmiany, dance, a także remixy innych gatunków (ogólnie coś takiego jak na kanale głównym RP)) ,ale słucham ogólnie większości gatunków muzyki, tylko musi wpadać mi w ucho. Raczej nie wyobrażam sobie dnia bez posłuchania chociaż jednego utworu muzycznego, więc kiedy tylko mam możliwość, to słucham (np. idąc gdzieś, podczas pobytu na komputerze, przed spaniem itd.). Poza tym chodzę na imprezy i tam też "jaram" się muzyką ;) Z taką muzyką mam już "styczność" od praktycznie czasu, kiedy zrozumiałem co to w ogóle jest muzyka.. W młodości (jakoś 4-6 klasa szkoły podstawowej) myślałem o byciu dj'em, miałem możliwość poznania funkcji mixera (niestety tylko mixera). Później poznawałem tajniki programu vdj, lecz nie był on na tyle dobry, żeby mnie wkręcić (pewnie dlatego, że nie mogłem ustawić odsłuchu, więc mixowanie trochę mijało się z celem (no chyba,że przez opcję sync, ale to nie o to chodzi przecież). I teraz - w wieku 18 lat zacząłem dopiero myśleć, dlaczego w ogóle nie mam jeszcze żadnego sprzętu, jak do tego mnie ciągnie. I problem jest w tym, że tak naprawdę nigdy nie mixowałem z odsłuchu i się po prostu boję, że jak od razu kupię sprzęt (na razie chciałbym do max 1500zł), to nic mi nie będzie szło.. Rozumiem, że jak się ma pasję, to robi się wszystko, żeby być w tym jak najlepszym (mimo to i tak się obawiam, że może to przeminąć, ponieważ jestem typem osoby, która nie lubi, jak coś mu coś nie wychodzi i szybko się poddaje ;/ ) Oczywiście chciałbym najpierw zobaczyć jak to jest u kogoś, kto to ogarnia i ma sprzęt, ale nie znam nikogo takiego, a nie chciałbym wydawać tysiąc złotych na szkółkę). Kto rozumie moją sytuację i miał podobnie lub wie co powinienem zrobić, to chętnie przeczytam wskazówki od takiej osoby. Pozdro

Musisz sobie zadac podstawowe pytanie czy chcesz wiazac przyszłosc z dj'ka.. piszesz ze jestes osoba zniechecajaca sie i która szybko sie poddaje :( w tym fachu trzeba szlifować swoje umiejetnosci na bieżąco i dazyc do zaplanowanego celu, wiem to po sobie. Nie sztuka jest wydac 2-3 tysiace złotych na sprzet jezeli nie bedziesz posiadał umiejetnosci, sprzet sam za Ciebie nie zagra. Jak juz sobie odpowiesz na to pytanie to wtedy bedziesz mogł podjac decyzje. Na razie radziłbym Ci opanować VDJ-a a w przyszłosci jak bedziesz chciał to zakupisz cos badz wystarczy Ci granie z softa.. pozdrawiam

Musisz sobie zadac podstawowe pytanie czy chcesz wiazac przyszłosc z dj'ka..

Tak mruga.gif

zrobię tak jak piszecie.. Wrócę do tego vdj'a i pomęczę się z tym ustawieniem odsłuchu (innej opcji nie widzę). A tak btw. jakbym kupił ten sprzęt, dokładnie to numark ndx200 (mixer nie wiem ale pewnie jakiś behringer) ,bo nad tym tylko myślałem za pieniądze, które mam/będę miał. To ile by takiej osobie, która słucha sporo muzyki, zna podstawy sprzętu i ogólnie wie w jakiej muzyce będzie bazował, zajęłoby nauczenie się zgrywania kawałków na własnych błędach? chytry.gif edit: oczywiście z założeniem, że się nie poddam i będę grał 2-4 godziny dziennie

Edytowane przez micu.

przede wszystkim musisz ogarnąc VDJ-a, piszesz ze znasz podstawy sprzetu, a masz problem z odsluchem.. jedno wyklucza drugie..

na naszym forum jest pełno poradników, postów, toturiali.etc. zwiazanych z konfiguracja softu, jaki problem spojrzec poczytac, i sprawa bedzie załatwiona.. co do zgrywania z soba kawałków bez tzw. ''koni'' to nie mam pojecia ile to Ci moze zajac,nikt tego nie wie, to zależy ile bedziesz wygrywał dziennie i jak szybko załapiesz tempo,fraze itp. u kazdrego jest podejrzewam inaczej, takze nie zniechecaj sie i bierz sie do roboty..

pamietaj,ze na poczatek mozesz uzywac opcji ''sync'' tak azeby zalapac co i jak w kazdej chwili mozesz je wyłączyć i próbować na słuch trafiać z fraza (z jednego na drugi utwór)..

okej udało mi się ustawić odsłuch (sam się zdziwiłem, że tak łatwo mi to poszło ;) ) Co do podstaw sprzętu, to miałem na myśli coś takiego jak pitch, bmp, crossfader itp., a nie ustawianie odsłuchu itd. Dzięki za pomoc

oczywiscie na poczatek powinienes zaczac od programow a jak juz bedziesz wiedzial ze jestes gotowy na sprzet to mozesz kupic a co do odsluchu to tez sobie powienienes z tym poradzic bo pamietam sam po sobie jak kupowalem pierwszy sprzet i wgl nie mialem pojecia jak uzywac odsluchu ale sie szybko nauczylem ;)

trochę dzisiaj sobie przypomniałem cały vdj, mam te najważniejsze skróty klawiszowe, ale brakuje (albo nie wiem jak ustawić) żebym mógł zmniejszać lub zwiększać np. bas.. Gdybym miał mikser to by było elegancko. Co powinienem zrobić, bo nie chce zmieniać tego myszką ;D

Możesz dodać taki binder na przykład:

deck 1 eq_low 0% & deck 2 eq_low 50%

Można też dodać inne kombinacje, że wciskając klawisz na przykład Q na jednym decku będzie nam zmniejszać a na drugim zwiększać.

Wtedy to wyglądałoby chyba tak:

deck 1 eq_low +1% & deck 2 eq_low -1%

Pewien nie jestem, bo nie wbijam w VDJ :P Pokombinuj.

Musisz sobie zadac pytanie czy bedziesz sie tym zajmowal naprawde (dlugo i zawodowo) czy tez tak dla fanu przez kilka miesiecy i kaplica... Jak chcesz sie nauczyc grac na sprzeciku to polecam cdj 100 i jakis mixer.. np. rmx 20 lub dxm 06.. Cdj 100 to szkola dla dj.. jak sie nauczysz na tym grac to zagrasz na wszystkim.. Jesli chcesz to robic dla fanu to kup sobie kontroler jakis, zapoznaj sie z podstawa dj'ki i graj :) Pisze tego posta na szybko bo jestem w szkole, wiec jak ktos juz cos takiego podobnego napisal to przepraszam..

to że lubisz muzykę to wcale nie musi oznaczać że musisz zostać dj'em (chociaż ostatnio modne)... no ale jak już się uparłeś i wiesz że właśnie to cię "kręci" to od razu kupuj sprzęt, w ogóle nie rozumiem tej mody że zaczyna się od jakiegoś programu? trzeba zaryzykować... no tanie hobby to to nie jest niestety