Skocz do zawartości
KatyPerry

[12.05.2012] DJ THT feat. Auzern - Here We Are (KamilKiri Remix)

Rekomendowane odpowiedzi

DJ THT feat. Auzern - Here We Are (KamilKiri Remix) V2

Serwer: Zippyshare.com

Czas trwania: 5:56

Jakość: 320kbps

Gatunek: Commercial Electro / Dance

http://www38.zippyshare.com/v/68713850/file.html

Staż w FLStudio - Niecały miesiąc...

Edytowane przez Kiri

Nie, jesteś skazany na mase artykułów i toturiali i zajmij sie miksem, a nie masteringiem, bo master nie jest potrzebny i to zupełnie inna bajka, nie na warunki domowe. Myśle nad otworzeniem działu tutaj z technikami produkcji i miksu ale chyba zrezygnuje, bo za dużo tego.

Na prawde ogrom teorii przed Tobą jeśli chcesz robić to porzadnie, możesz jeszcze pieprzyć miks tak jak 90% pompkarzy i grać swoje "sztosy" z przesterowanym kickiem po klubach biggrin.png

Pozdro

• Upvote 1

W sensie, że studio do masteringu wygląda tak

http://109.75.170.170/~robertba/studio360/studio360/

A nie poprawia one brzmienia itp, tylko naprawia pewnie niuanse, przygotowuje utwór do grania w klubach i jeśli planujesz wydać płyte to mastering ma za zadanie ujednolicić głośnośc wszystkich ścieżek na niej.

Wiesz co na mój gust źle to nie brzmi, jednak jest to słabe...

• Upvote 1

O w pyte...tym studiem to mnie zagiąłeś! :D

To czyli to co "my pompkowicze" robimy w FLStudio to miks, tak? Np jak zmieniłem brzmienie stopy czy bassu to robię miks, tak? :)

Jestem początkujący i przepraszam że tak pytam...

Mam tylko taką nowinkę że jeszcze Oski z kanału Trance mi pomaga i chyba ten kawałek wyjdzie też w duecie. :)

Pozdrawiam, Kami.

BARDZO DZIĘKUJĘ Creativo ZA WSZYSTKO CO PISZESZ. ;)

Słuchaj skup się na miksie, słowo mastering tak jak mówiłem wyrzuć ze słownika. Jeśli chodzi o "mastering" skup się na tym by głośność mastera nei wybijała ponad 0db, filtruj poniżej 20-30hz i powyżej 17-18tysięcy hz górę i daj limiter na -0.30db.

To nie poprawi brzmienia w żaden sposób ale powinno się tam znaleźć tak dla zasady, możesz jeszcze dać izotope ozone i wszystko poniżej 500hz w dół dać w mono.

Skup się na miksie, to są głośności, equalizery, kompresory, głębia itp.

Z doświadczenia wiem, że 80-90% dobrego miksu to dobra equalizacja i poziomy, żeby to sprawdzić wrzuć na master jakąś wtyczke, która pozwala odsłuchać wszystko w mono, możesz to zrobić izotope ozone, albo w abletonie jest coś takiego jak "utility" i dać na 0.

Wtedy wszystko gra w mono i jeśli w nim gra dobrze, to w stereo zagra jeszcze lepiej.

Generalnei, żeby to zrozumieć potrzebujesz z roku teorii, przez pierwsze kilka miesięcy nawet więcej czytaj i oglądaj niż produkuj, bo bez teorii ani rusz i to słychać w tym dziale.

Aha tak PS. To te Studio należy do Roberta Babicza, w pewnym sensie Polaka, który uznawany jest na świecie za jednego z najlepszych masteringowców muzyki elektronicznej.

• Upvote 1