Skocz do zawartości
Gość activerr

FL Studio - tutorials

Rekomendowane odpowiedzi

Gość activerr

Siema , ma ktoś może namiary na jakieś bardziej zaawansowane poradniki do fl studio ? Bo te podstawowe już przerobione mam :)

Najlepiej po polsku ale ang też wchodzi w grę :)

No niestety mało takich materiałów, trzeba tylko anglojęzyczne oglądać i to nie flowski tylko abletonowskie i logicowskie i wiedzę tam zdobytą wpleść w kontekst fla.

Jestem za zrobieniem działu o produkcji tutaj, byśmy mogli wymieniać się technikami i wskazówkami.

No niestety mało takich materiałów, trzeba tylko anglojęzyczne oglądać i to nie flowski tylko abletonowskie i logicowskie i wiedzę tam zdobytą wpleść w kontekst fla.

Jestem za zrobieniem działu o produkcji tutaj, byśmy mogli wymieniać się technikami i wskazówkami.

musimy go jak najszybciej tutaj otworzyć,mysle ze to bedzie bardzo dobry pomysł.. mnie bardzo sie przyda, jak i pomoze, także czekam z niecierpliwośćia

Jak już sobie wszystko załatwię (czyt karte dźwiękową, głośniki, dobrego abletona) to być może ruszę z serią filmików, które będę wrzucał do internetu i będę tam robił jakiś kawałek albo coś pokazywał. Tłumaczyłem już tak kilku osobom i myślę, że da rade.

Temat o nowy dział założyłem, zobaczymy jak wyjdzie.

• Upvote 1

Gość activerr

Electro, House, i coś hmm ala slayback ?

Może to być śmieszne , że ale jakby nie patrzeć nutki slaybacka przyjmują się w klubach krzywy.gif A House dlatego , że kocham to krzywy.gif

Prosiłbym się o wypowiedzenie np Panczy który zaczyna tworzyć muzykę pod własną koncepcję . Prosiłbym o informacje czy tworzy to w jakimś innym programie czy właśnie w FLu i skąd czerpał źródła wiedzy czy po prostu samouk :)

Edytowane przez activerr

Electro, House, i coś hmm ala slayback ?

Może to być śmieszne , że ale jakby nie patrzeć nutki slaybacka przyjmują się w klubach krzywy.gif A House dlatego , że kocham to krzywy.gif

Prosiłbym się o wypowiedzenie np Panczy który zaczyna tworzyć muzykę pod własną koncepcję . Prosiłbym o informacje czy tworzy to w jakimś innym programie czy właśnie w FLu i skąd czerpał źródła wiedzy czy po prostu samouk smile.png

Odpowiedź jest prosta. Trzeba ćwiczyć, oglądać, czytać i utrwalasz w ten sposób wiedzę. Oglądaj tutoriale na youtube, poczytaj artykuł na temat miksu. Co dana wtyczka Ci może pomóc i tak dalej. Dobre sample to podstawa na przyszłość. Staraj się kreować swój styl, kombinuj z melodią kto kombinuję nic na tym nie traci:) W ciągu miesiąca to jak jesteś kapnięty to poznasz możę wszystkie funkcje fla, automatyzacje, na prawdę jest tego masę.

Edytowane przez Pomarańcza

Samo opanowanie obługi programu to chyba nic trudnego, do każdego programu jest instrukcja. Chociaż w każdym programie tworzenie może wyglądać trochę inaczej. O ile wiem FL różni się bardzo od Ableton/Cubase/Logic i bardziej polecam tę drugą grupę. Jest jeszcze jeden podobny i darmowy program o nazwie Reaper, warto poszukać.

Ważniejsze jest to żeby wiedzieć jak tworzyć muzykę, z czego składa się utwór i to w zależności od gatunku, no i może coś o masteringu.