Skocz do zawartości
Gość Avantaraya

JOG WHEEL DO VDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Avantaraya

Witam, poszukuję speców od programu VDJ , którzy pomogą mi w rozwiązaniu takiego oto problemu.

Mianowicie, przypadkowo znalazłem na youtubie taki filmik:

Postanowiłem ogarnąć sobie w domku taki ''sprzęcik'' . Nie bardzo wiem tylko jak przypisać bindy w programie, aby działało tak:

klikam przycisk poruszam płytką na tym pseudodecku ,a nutka która leci mi na odsłuchu (bez zatrzymania) przyspieszyła o ileś milisekund, albo zwolniła w zależności od tego w którą stroną kręcę.

Nie chodzi tu o zmianę tempa utowru tylko przesunięcie w czasie podczas gry!

NA przyciskach udało mi się zbindować decki w ten sposób,:

klawisz X: deck 2 scratch_wheel +0,02

klawisz Y: deck 2 scratch_wheel -0,02

ale za bardzo nie wiem jak to zrobic analogicznie z tą płytką :P

.

Liczę na Waszą pomoc ;)

na tym filmiku fajnie to sobie gościu wykombinował... ale chyba niestety nie da się zrobić tak jak myślisz. dj'ing to nie matematyka, tu się nie da tak prezyzyjnie co do milisekundy, potrzeba trochę wyczucia, ćwicz a napewno ci się uda normalnie zgrywać bez kombinacji

Gość Avantaraya

Po dniu walki udało mi się rozwiązać problem o własnych siłach . Wbrew pozorom nie wymagało to wielkich poczynań ;) Wystarczy dobry czujnik w myszce i touchpad laptopa. Wybieramy deck, który nas interesuje, klikamy dwa razy touchpadem na ''fale'' utworu i machamy płytką jak gościu na filmie. Przy dobrym ustawieniu tej myszy da się naprawdę całkiem precyzyjnie zbitować dwie nutki bez problemu ( na 5 podejść 2 razy udało mi się zbitować bez zerkania na ścieżki utowru i licznik bpm ;) ). Teraz kombinuje jakby to ładnie ''oprawić'' wizualnie zamiast zostawiać łysą płytkę i mysz. Mam w głowie ciekawy projekt, ale potrzebuję do tego nieco czasu. Za jakiś czas pochwalę się tu zdjęciem/filmikiem co stworzyłem.

Może ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe pomysły odnośnie vdj? :)

Edytowane przez Avantaraya