Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł fajny, aczkolwiek wykonanie słabe. Po pierwsze - cały kawałek jest strasznie zmiażdżony. Wywal wszystko z mastera, nawet limiter i popracuj nad miksem. Perkusja próbuje coś tam grać, ale nie daje rady. Na haty itp. mocna kompresja, a na lead lekka. No i poucinaj doły tam gdzie możesz tj. haty, lead i co tam jeszcze masz, mix będzie bardziej przejrzysty ;) Powodzenia.

• Upvote 1

A ja właśnie słyszałem, że kompresuje się przede wszystkim perkusję: tj. krótki attack (1-2ms), release ok. 200ms, ratio ok, 3, a threshold na ok. -20db, oczywiście za każdym razem ustawienia są nieco inne, to zależy. Perki bez kompresji brzmią ZUPEŁNIE inaczej. Oczywiście jest jakiś umiar i nie można sobie "zapodać" gainu na 20db, bo wtedy rzeczywiście nie ma to sensu... Reguł w muzyce chyba nie ma jak to już ktoś wcześniej powiedział ;)

Edytowane przez BMat
  • Upvote 1

Perkusja a same haty jak napisałeś to co innego, poza tym te dane które tu dałeś są z dupy wzięte, bo rodzaj kompresji zależy od tego co chcemy uzyskać, od tego co mamy, od prędkości i rodzaju utworu itp itd. A release 200ms tu duuużo jak na kompresje perkusji przy utworze 120bpm +

Poza tym jak można w ogóle dawać komuś gotowe ustawienia thresholda (rozumiem, że je tu tylko przytoczyłeś) skoro jego wartość jest uzależniona od tego jakie głośności ustawisz dla perkusji wcześniej.

• Upvote 1

Ah no tak, mój błąd. Zapomniałem, że to nie uplift i tempo 140 ;) Przy tym gatunku te ustawienia na haty oscylują w tych granicach, przynajmniej mi one odpowiadają, co oczywiście nie zmienia mojej opinii o nich w tym utworze. I tak, chodziło mi oczywiście o haty, a nie o perkusję, ale na kick kompresja nie zaszkodzi, oczywiście przy umiejętnym ustawieniu parametrów.

Edytowane przez BMat
  • Upvote 1