Skocz do zawartości
Arturo22

Jak nauczyć się przejść

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie dawno zakupiłem sobie mixtracka pro 2 i chciałbym się nauczyć robienia dobrych przejść bonie kupiłem sprzętu dla szpanu a po to by się nauczyć ,wiem że najlepszym nauczeniem się jest praktyka lecz nie wychodzi mi to i przydały by mi się jakieś porady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

katuj ile się da, trafiaj we frazy, troche teorii zdobądz na temat właśnie fraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw proponuje zdobyć trochę wiedzy na temat gatunków, na temat budowy utworu itd. wujek google pomoże :)

Po teorii jeśli już ją ogarniasz zacznij praktykę, będzie Ci o wiele prościej i ludziom będzie prościej jeśli będą mieli Ci coś wytłumaczyć. Co z tego, że ktoś Ci powie co i jak jak 3/4 terminów nie zrozumiesz jesli nie posiądziesz podstawowej wiedzy :P

Ale podstawy mogę Ci napisać :)

Po 1 tempo (BPM) jeśli w 2 utworach jest zróżnicowane nie zrobisz przejścia :) Tzn. na upartego wszystko zrobisz, ale wiadomo jak to wychodzi w praniu.

Po 2 staraj się zgrywać 2 te same gatunki, nie mieszaj innych gatunków, skoro jesteś "niedoświadczony", każdy gatunek jest specyficzny i inaczej się do niego podchodzi.

Po 3 nie napierdzielaj co 5 sek. efektów bo z tego co zauważyłem ci "nowi" bardzo je lubią i psują właśnie cały kawałek 50 efektami w przeciągu 1 min.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na poczatku ogarnij czym jest fraza, i zeby szly rowno.

zeby ci szlo latwiej, na poczatek nie ucz sie na sluch ,tylko wspomagaj sie widmem, i licznikiem,
w zamian za to skup sie na przejsciu. co z sb laczyc a co nie, jak sie bawic korektorem itd.

jak juz bedziesz robil dobre przejscia, wtedy skup sie na zgrywaniu bitu ze sluchu

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś przyszedł do mnie kontroler, i tak walczę od godziny z tym, i szczerze? Na sofcie o niebo prościej zgrać jak dla mnie. Chociaż w sumie zanim tknąłem soft walczyłem na deckach i tam już coś podłapałem.

Wyjaśnię to może z punktu widzenia osoby która jest troszkę mniej zielona jak autor, ale niewiele brakuje jej zielenizną do wiosennej trawki na łące.

Po pierwsze tempo, wrzucasz jeden track, wrzucasz drugi (dobrze aby nie różniły się więcej jak 5-6 bmp bo można to dobrze zgrać bez wielkiej ingerencji w tempo) i słuchasz regulując drugi deck faderem aż zgrają Ci się bity, wtedy wycinasz sobie bas i zbijasz tre/mid delikatnie aby nie wbijać na brutala w mix i czekasz na frazę. Przez jakiś czas będzie Cię szlak trafiał z frazami ale powoli zaczniesz na słuch odróżniać że wchodzi jakiś inny temat:) Sync nie polecam bo po co, po to chcesz się uczyć :) Ale widmo na początku pomaga choć niektóre utwory są tak poszatkowane że może okazać się bezużyteczne :) 

To takie porady laika i początkującego w temacie rzecz jasna :)

Generalnie choćby 30min dziennie ćwiczeń, lub co dni aby nie zapomnieć poprzedniej lekcji przez kilka tygodni nauki i szlifowania. PS nie wal efektów dużo bo to nie jest przyjemne, zwłaszcza jeśli ktoś nie potrafi/ledwo co zgrywa nutki w bitach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na poczatku ogarnij czym jest fraza, i zeby szly rowno.

zeby ci szlo latwiej, na poczatek nie ucz sie na sluch ,tylko wspomagaj sie widmem, i licznikiem,

w zamian za to skup sie na przejsciu. co z sb laczyc a co nie, jak sie bawic korektorem itd.

jak juz bedziesz robil dobre przejscia, wtedy skup sie na zgrywaniu bitu ze sluchu

Święte słowa!

Przede wszystkim słuch to jest podstawą dobrego przejścia, musisz trafiać 

ja sie uczyłem na dwóch takich samych utworach gdzie fraza była ta sama, z czasem mieszałem utwory z podobnymi BPM-ami zgrywałem,zgrywałem i zgrywałem aż samo wychodziło..grunt to sie nie zniechecać i katować sprzęt..enjoy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemano,

szczerze to ja nie ogarniałem żadnych pojęć typu fraza itp. ale czasem warto się nauczyć. .   Powiem krotko i na temat... Idź na słuch i bądź kreatywny... Liczniki nie są w 100% poprawne, no i oczywiście często wprowadzają w błąd.. Od razu Kraków nie zbudowano. Musisz być cierpliwy... Trening czyni mistrza!

Pozdrawiam :ok: :ok: :ok: :zab: :zab:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi