Skocz do zawartości
AmonBeats

Polepszenie jakości seta w programie audacity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trochę nie do tematu, ale mam problem z jakością seta nagrywanego w programie audacity. Mam kontroler pioeer ddj-sb. Mógłby ktoś pw kto się na tym zna? Poniżej jakoś nagrania próbnego seta z audacity. Jak widzicie kiepsko, szumy wyeliminowałem, ale co mogę jeszcze zrobić? Co do przejść proszę się nie czepiać robione na odpierdziel by ztestować program.

http://www50.zippyshare.com/v/97383523/file.html

Edytowane przez Profesor98r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość -DENON-

Jeżeli jeszcze nie rozwiązałeś problemu spróbuj nagrywać innym programem a nawet i standardowym recorderem w vdj czy tam traktorze,za wszystkim stoi jakość karty dźwiękowej a domyślam się że używasz zintegrowanej najprawdopodobniej z rodziny realteka,spróbuj powyłączać Stereo Mix,Mikrofon a nagrywać na samym Wave :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie mam serato dj na 14 dni i w nim nagrywam,a próbowałem wszystkiego i nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość -DENON-

A w serato ok nagrywa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bartek.b

jako, ze jestem tu nowy to chetnie Ci pomoge. po pierwsze ja kozystam z wersji Serato DJ Intro. Podpinasz sobie kabelek 2x RCA -> mini jack do wejscia liniowego w komputerze. W audacity u gory po prawo wlaczasz monitorowanie poziomu Line-in. Poziom wejscia liniowego dajesz na maksa, odpalasz serato i dostosowujesz poziom mastera tak, aby nie wychodzil ponad 0 (zeby nie bylo przesteru). jak juz ustawisz dobry poziom glosnosci to zaczynasz nagrywac miksa. osobiscie korzystam z audition chociaz zasada jest taka sama. po zakonczeniu nagrania masz szumy, zaznaczasz fragment gdzie nic nie jest nagrane (nagrany jest szum) i z efektow wybierasz odszumianie (noise reduction) i uzyskujesz profil tego szumu. nastepnie zaznaczasz cale nagranie i jak masz juz uzyskany profil szumu to ten szum usuwasz z poziomu efektow. mozesz rowniez delikatnie dodac basu w korektorze, ale bez przesady, nie chcesz chyba zeby cale pasmo bylo przybite basem. po wszystkim masz efekt remove silence czyli usuwanie ciszy. usunie on cisze z poczatku i z konca miksu bo przeciez idealnie nie wlaczasz i wylaczasz audacity przy nagrywaniu miksa. zapisujesz jako mp3 przynajmniej 128kbps, lepiej 256 lub 320 i wysylasz na zippy. tyle ode mnie. pozdrawiam! :smile:

edit:

jak zastosujesz sie do moich rad to masz cos takiego(dzisiaj w nocy nagrywane):

http://www43.zippyshare.com/v/3920159/file.html

Edytowane przez bartek.b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi