Skocz do zawartości
Gość ese xandes

Wieża + Tuba?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ese xandes

Witajcie. Chciałem się was zapytać odnośnie wieży oraz tuby. Posiadam oto taki model wieży PEAQ: http://static.mediamarkt.pl/thumbs/1/78/Wieza-PEAQ-PMS-200-BT-B-786904-500x500.jpg. Wszystko gra tak jak powinno, aczkolwiek mam pewne pytanie. Zakupiłem oto taką tubę marki Magnat: http://img0.sprzedajemy.pl/540x405_tuba-magnat-watt-1035770.jpg Aczkolwiek teraz zastanawiam się jakbym mógł podłączyć tą tubę pod tą wieżę. Wieża na codzień odtwarza muzykę z komputera stacjonarnego (tj. 2x chinch + mini jack, co daje w efekcie połączenie z komputerem poprzez funkcję AUX). Czytałem w internecie, żeby ze środka tuby wyjąć czarny i czerwony kabelek. Przy zakupie kabelki były już wyjęte tzn. jak ją rozpakowałem. Również dowiedziałem się, że najlepszym rozwiązaniem było by odłączenie jednego głośnika i podłączenie w gniazda za wieżą dwóch kabelków od tuby co daje nam w efekcie granie jednego głośnika i tuby. Mam pytanie: Da się ogółem to tam połączyć? Wieża powinna wytrzymać i się nie spalić?

Edytowane przez ese xandes

Gość laurenth

Ogólnie to sprzętu CA nie podłącza się w domu i odwrotnie :) Głosniki do CA mają zwykle inny opór niż te głośniki domowe i nie współgra to ze wzmacniaczami zamontowanymi w wierzy, czy w aucie :)

Gość ese xandes

Ogólnie to sprzętu CA nie podłącza się w domu i odwrotnie :smile: Głosniki do CA mają zwykle inny opór niż te głośniki domowe i nie współgra to ze wzmacniaczami zamontowanymi w wierzy, czy w aucie :smile:

No rozumiem, rozumiem. Widziałem coś podobnego u przyjaciela, ale on chyba miał podłączone to pod komputer a nie wieże, ale jak mówisz to jednak zrezygnuje z tego i podłącze w autku. Wole nie ryzykować.

Tak więc...

Po 1 :smile:

61_1175695180.jpg

Po 2:

Nie warto, kup lepsza wieżę, ew zestaw stereo a nie takie "coś" , nawet jeśli uda Ci podłączyć aktywnego suba to zagłuszy on to maleństwo. 

Po3, być może min impedancja kolumn które można podłączyć do tej wierzy to 4R, jednak moc tego wzmacniacza to może z 2x20w, w dodatku bez możliwości odcięcia filtrem LPF, a pasywne zwrotnice to kiepski wybór i duże koszta :smile: