Skocz do zawartości
Gość Zmajzlo

18nastka..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmajzlo

Witam! Z racji mojego małego doświadczenia "zawodowego" (mam za sobą dosłownie kilka imprez - prowadzonych w duecie, teraz przyszła pora na solo). Potrzebuję paru porad związanych z muzyką, przerwami na jedzenie/picie.

1. Jak często i jak długo ludzie powinni tańczyć i kiedy robić "pauzę" na jedzenie i picie?

2. Poszukuję hitów z lat 60+ no i oczywiście jakieś kawałki bez których 18stka nie ma sensu..(nie mówię tutaj o ułożeniu kompletnej tracklisty, mam dość dużo disco polo/hitów typowo z eski/4fun.tv).

3. Jak z dedykacjami - wiem, że na sali nie ma internetu. Co w przypadku gdy nie będę miał danej propozycji? Dysponuję 3 kanałowym mikserem - więc kabelkiem z jackiem do telefonu mogę to rozwiązać chyba? Czy nie spadnie jakość?

4. Odradzacie picie wódki/alkoholi? :P

Z góry dziękuję, pozdrawiam!: )

Edytowane przez Zmajzlo

Gość GAdam40

1. Tyle ile chcą... :P Ja przerw nie robie, tylko o północy na bicie pasem :)

2. Ja gram na takich imprezach głównie disco-polo i nowości takie jak toca toca .itd czasem jakieś starocie od Modern Talking ale jak trzeba to można trochę popompować xD No i czterech osiemnastek nie może zabraknąć ;)

3. To trudno, wybieracie coś innego. Jesteś szafą grającą czy DJ, nie zgadzaj się na każdy kawałek jaki ci proponują. Tak, czemu nie. Jakość nie spadnie.

4. Dlaczego?! Można ale z umiarem ;)

Gość Zmajzlo

Teraz jeszcze mam pytanie. Jak podłączyć mikser pod nagłośnienie? Po prostu głośniki do wzmacniacza a wzmacniacz do miksera?

Odnośnie konkursów:

Mam kilka pomysłów, ale nie za bardzo wiem jak często je robić :P

Edytowane przez Zmajzlo

Czyli zawsze przydatna kablarka w formie ładnej skrzyni z estetycznie i praktycznie ułożonymi kablami różnej maści, oraz szufladą na adaptery i przejściówki (tak na wszelki....) mile widziana :smile:

ew jeśli rzadko będziesz grał to rozeznanie co za nagłośnienie i jak się wpiąć tam żeby nie było niespodzianki bo elektroniczne po 18 zamknięte (jaki mikser masz, jakie nagłośnienie ma organizator, wtedy konkretnie pomożemy)

Odnośnie Tw pytań, przerwy robisz wedle "wyczucia" i obserwacji parkietu oraz stołów.

Dedykację, kilka można, ale nie za wiele, nic tak nie wkurza jak ciągle gadający dj do mikrofonu, chyba że robi to naprawdę dobrzeeeee

Kawałki na życzenie? Spoko, ale nie co 2, Ty jesteś wodzem i Ty prowadzisz imprezę oraz powinieneś dobrać repertuar do publiki i jej zamiłowań...

Alkohol, z założenia w pracy się nie piję bo język i nogi się plączą...'

Oczywiście to bardzo ogólne rady i są odstepstwa od nich. :D

Gość Zmajzlo

Co do zapasów:

- jeden mikrofonowy w zapasie 3,5m XLR-Jack 1/4

- 4x jack 3,5mm -> chinch - chinch

- Dwie przejściówki z małego jacka na duży(mam wejście w Numarku M4 na jacka 1/4mm) 

- Dwie zewnętrzne karty USB (jakby się i to wysypało)

- Druga bateria do laptopa (jakby siadła ładowarka - ale i na to mam zabezpieczenie :D)

Nagłośnienie i oświetlenie jeszcze nie wiem jakie będę miał bo wszystko załatwiają organizatorzy. I tutaj mam pytanie, jakie kable najczęściej są potrzebne do podłączenia wzmacniacza pod mikser, głośników pod wzmacniacz?

Dzięki wielkie za odpowiedzi! :)

Wzmacniacz-mikser głównie łączy się albo rca-xlr, rca-jack, xlr-xlr-xlr-jack, mało wzmacniaczy estradowych ma wejścia na RCA.

Głosniki to różnie, starsze kolumny miały łącza na jack 6,3 i xlr, obecnie uzywa się speakonów 2/4 polowych :)

Gość Zmajzlo

Mam jeszcze jedno pytanie. Od organizatorów wiem o tym, że będą ogólnie 3 przerwy na jedzenie(ciepłe, ciepłe, tort). Pytanie do Was: Co puszczacie, o ile w ogóle puszczacie w takich momentach?

1. Jak często i jak długo ludzie powinni tańczyć i kiedy robić "pauzę" na jedzenie i picie?

Do bólu, ale zwykle jest to jakieś 40-50 minut muzyki i 10 minut przerwy, najlepiej przed imprezą iść do kucharek i poprosić o godziny wydawania poszczególnych posiłków, pomoże to rozdysponować resztę przerw :)

2. Poszukuję hitów z lat 60+ no i oczywiście jakieś kawałki bez których 18stka nie ma sensu..(nie mówię tutaj o ułożeniu kompletnej tracklisty, mam dość dużo disco polo/hitów typowo z eski/4fun.tv).

Aha, no poszukuj  :thumbsup:

3. Jak z dedykacjami - wiem, że na sali nie ma internetu. Co w przypadku gdy nie będę miał danej propozycji? Dysponuję 3 kanałowym mikserem - więc kabelkiem z jackiem do telefonu mogę to rozwiązać chyba? Czy nie spadnie jakość?

Jak nie masz lub masz, ale wiesz, że kompletnie to nie podpasuje gościom (prośba o hera koka hasz lsd na weselu, średnia wieku 40-50 lat  :dead1:) to wal klasykiem "Wiesz co, chyba mam, ale nie obiecuję, muszę poszukać" i tak do skutku. 

4. Odradzacie picie wódki/alkoholi?

Wręcz przeciwnie, zachęcamy, o ile nie prowadzisz, a po setce nie masz zawrotów głowy to trzepnij sobie, minie Ci stres na początku i lepiej rozkręcisz imprezę.  :nerves:

Gość Zmajzlo

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. W sobotę rano podeślę filmik z sali jak ten mój "sprzęcior" hula :P

Mam nadzieję, że impreza się uda bo póki co jestem lekko zesrany  :geek:

Nie ma co zamieszczać filmów z nieswoim sprzętem, ja też mogę pożyczyć sprzętu za miliony PLN i obsługiwac go ale nie o to biega:)

Skup się aby impreza była pozytywnie niezapomniana dla gości oraz zleceniodawców, oraz dalej dla Ciebie, drobne potknięcia są zawsze, kwestia czy ktoś je opanuje na czas aby nie poszły w eter...  Więc do boju! :)

Powiem Wam, było zaje****e. Nie licząc kilku drobnych wpadek (crash systemu, wyrwany kabel mikrofonu) wyszło na prawdę całkiem dobrze. Organizatorzy zadowoleni, mimo że cała trójka nie pamięta imprezy(przed północą odpadł jeden, po północy odpadła solenizantka, a po 2 w nocy zbierali jeszcze jednego). Zabawa trwała do 5 rano i w sumie oprócz pociągu to nie zrobiłem żadnej zabawy. Miałem dużą swobodę pod względem muzyki bo byli młodzi. Mogłem zagrać mocniej, ale disco jednak królowało. 

Dzięki wielkie za wszystkie rady, bardzo się przydały! Teraz pora szykować się na kolejne imprezy(parę osób pytało czy zagram na ich 18nastce też, co mnie baardzo cieszy).

Jeszcze raz, dziękuję!