Skocz do zawartości
Rodo

Laptop, kontroler, mikrofon - proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

No cześć wam, zakupiłem mały odtwarzacz Herculesa, DJ Control Air.

hercules-dj-control-air.jpg

Ogarnąłem sobie program Virtual DJ8, bo w sumie zalezało mi strasznie na prowadzeniu audycji & nagrywaniu z uzyciem mikrofonu tak jak robiłem to bez herculesa, pobrałem mapping i wszystko działa (mówiąc o graniu) niemalże bezproblemowo.

Mam laptop Acer Aspire 5749z, podłączony do niego zwykły mikrofon komputerowy + słuchawki i jakby nie patrzeć słuchawki działają lecz mikrofon zbyt nie chce.

W odtwarzaczu z przodu mam wejście 6.3mm, raczej na słuchawki więc mam zamiar kupić przejściówke i tam podpinać słuchawy, problem w tym że mam tylko dwa wejścia, z tyłu jest jeszcze małe "mix" - do czego ono służy?

-------------------------------------

1. Główne pytanie: jak podpiąć mikrofon, jaki mikrofon i jak go skonfigurować żeby na 100% działał przy nadawaniu / zwykłym nagrywaniu w programie.

2. Jakiego programu najlepiej używac i jak najlepiej go skonfigurować?

3. Do czego służy tylne wejście 'mix'?

Za konkretna pomoc, dla użytkowników wiedzących w czym tkwi sprawa bede dozgonnie wdzięczny.

5!

Ad 1. Nie podepniesz mikrofonu do tego ''cuda'', ponieważ nie ma on sam w sobie wejścia na mikrofon. Jeżeli myślałeś o podłączeniu mikrofonu do komputera i używania go normalnie - to zapomnij. Dlaczego? W przypadku podłączenia tego sprzętu działa on jak karta dźwiękowa, co za tym idzie cały dźwięk jest przechwytywany przez to urządzenie, więc twoja wbudowana karta dźwiękowa jest przez komputer ignorowana.

Ad 2. Z tym czymś to nic innego jak VDJ ci nie podejdzie.

Ad 3. To 'mix' to WYJŚCIE, a nie WEJŚCIE, działa on najprawdopodobniej jak master, wpinasz tam mini-jacka od głośników i jazda.

Ogólnie szkoda pieniędzy na taki 'zakup'.