Skocz do zawartości
Arturo22

Wzmacniacz pod kolumny JBL JRX 125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie poszukuje wzmacniacza pod kolumny JBL JRX 125 myślałem nad wzmacniaczem Crown XLS 1500 lub ADS 1400LX ,których z nich według was jest lepszy ,sprzęt ma służyć do grania imprez okolicznościowych ,może polecacie coś innego cena max 1tys. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tych pieniądzach to tylko używany. Za 1000zł tego ADS'a wyrwać może być ciężko, ale z dwóch podanych to jednak mimo niespecjalnie dobrej serii LX wybrałbym ADS'a. Ten crown też jest ok, jednak ADS to ADS, pewniak i tak dalej. Jeżeli nie mógłbyś znaleźć tego ADS'a to śmiało bierz Crown'a, ewentualnie t.amp ta1400, też bardzo okej - na początek wystarczy. Szkoda tylko, że akurat masz te kolumny, ten konkretny model do najlepszych nie należy, 2x15" + 1" driver nie ma przyszłości. Jakieś małe imprezki tym obskoczysz, jednak szału nie będzie. Zabawy firmowe czy coś takiego, gdzie nie potrzeba głębokich doznań jak najbardziej, ale nigdzie dalej bym z tym zestawem nie szedł, bo brzmienie tych jaboli nie jest z najwyższej półki, a nawet średniej nie sięga. Lipna konstrukcja, a strasznie droga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem do dokupieniu jeszcze Behringer SX3040 do tego podobno jest to bardzo dobra rzecz która pomaga wydobyć jeszcze lepsze brzmienie w kolumnach,lecz nigdy nie miałem z tym styczności i nie wiem czy jest sens to dokupić :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie nie opłaca ci się w ogóle inwestować w te kolumny, najlepiej to je sprzedaj, może dwie za 1500zł zejdą jak są w dobrym stanie i kupić jakieś z dobrym brzmieniem. Jak mniemam na suba Cię nie stać, więc kupiłbyś sobie jakieś górki na jednym głośniku 15" + dobry driver, może wharfedale lx15 byś za tyle chwycił, a to brzmi o wiele lepiej niż te jabole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn problem jest taki że kupiłem go od zespołu i oni mieli lepszego wzmaka i te kolumny grały o wiele lepiej i dlatego chcę zakupić coś porównalnego dokupic pózniej do tego jakiegoś suba i myślę że wspólnie da radę to wszystko :) ,tylko nie wiem czy wzmak pomoże czy może trzeba dokupić do tego  procesor dzwięku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No skoro się upierasz przy nich to możesz próbować z jakimś equalierem jeszcze, bo sam wzmacniacz tych kolumny nie uratuje. Uwierz mi na słowo, że to się mija z celem. Z malucha nie zrobisz ferrari. Jak dołożysz do nich suba, to tylko na granie do remizy, bo to będzie zwykłe buczenie, a nie dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a moze fidek fpa 10 a nawet 12?  mialedzą sobie w zestawieniu z paczm okazje troszkę na nich grać i sobie chwalę, nawet bardzo  :smile: mysle ze 10tka jak i 12stka czyli fidek fpa 10a jak i 12a fajnie porakami puszczonymi pełnym pasmem. a od biedy ma on wbudowany filtr chodzi o 10a wiec w przyszlosci moze jednak zakupisz sobie jakiegos subika przykladowo  b&c 18ps76 8r  i w mostku będziesz sobie go pędzil. 

troszke chaotycznie napisałem ale myślę ze da się to zrozumieć. :D

Edytowane przez Spelek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fidek bdb opcja :) T.AMP też tym bardziej że za niewiele ponad 1k PLN idzie nowego z 3 ket gwar dostać. Można by dorzucić jeszcze hand boxa ATX, od biedy nawet Behringer EP lub Inuke (małe, lekkie, nie najgorzej brzmiące) Kolumny dałbym do kogoś kto by wymienil draivery na chociaż STX D800 lub półkę wyżej DT220.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie tak jak pisze Camel, a może jeszcze qsc z końcówek Camel? Osobiscie pracowałem kilka razy i bardzo mi się podobały, co do paczek, popracować dorobić się aby zarobily chociaz na siebie i albo modyfikować jakos stopniowo czyli wszystko jak leci do zmiany tylko nie natychmiast, tylko aby stopniowo, ustrugasz sobie fajne paczki 2x15 + driv, małe imprezki opędzisz samymi górkami, a z czasem gdy interes się bedzie kręcił stwierdzisz ze to za duzo wożenia i przejdziesz na system bardziej mobilny, albo uznasz ze masz za malo tego pierdyknięcia i dołożysz solidne basy i bedziesz męczył kręgosłup. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

QSC trzeba by złapać orient które modele, jaka seria, bo nie wszystkie śmigają dobrze :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi